Mobilní Hangáry pro letadla, vrtulníky, další techniku

Speciální vysoce kvalitní hangáry, které je možno flexibilně umístit na letišti. Pro výstavbu není nutno budovat základy a výstavbu hangáru je schopen zajistit i částečně zaškolený personál. Hangáry je možno vybavit vytápěním, řízením vlhkosti vzduchu, dálkovým ovládáním vrat atd. Hangár je možno postavit i v nezpevněném terénu a vybavit speciální podlahou o velké nosnosti.

Hangáry je možno navrhnout dle rozmeru používané letecké ci pozemní techniky. Pro pozemní techniku např. hasičské jednotky je možno mobilní hangáry vybavit dálkově ovládanými vraty a řídící jednotkou pro startování vozidel.

Hlavní výhodou mobilních hangárů je jejich maximální flexibilita pri dopravě – použití standardních kontejnerů ISO 20ft, možnost výstavby pouze zaškoleným personálem, možnost velmi rychlého přemístění a výstavby. Při výstavbě není nutno žádat stavební povolení vzhledem k použití flexibilního spojení se zemí.

Kvalitní technologie – galvanizovaná ocelová konstrukce potažená speciálním plátnem umožňuje halám odolávat velmi složitým klimatickým podmínkám a ochránit tak často velmi jemné a složité vybavení či přístroje.

Ochrana je velmi účinná proti velmi silnému větru. Tento typ skladu byl testován při větru 180 km/hod. a únosnosti 90 kg/m2 sněhu.

Hangáry a sklady tohoto typu byly vyvinuty pro velmi rychlé a jednoduché postavení a uvedení do užívání. Umožňují také velmi rychlé vyklízení techniky ze skladu.

Haly mohou být projektovány s ochranou proti chemickým zbraním speciální úpravou střechy.

Všeobecné informace o hangárech:

Kovový skelet haly umožňuje umístění manipulačního zařízení až do 750 daN. Haly udržují stálou kontrolovatelnou vlhkost. Odolnost v následujících klimatických podmínkách:

Zone III (odolnost proti větru)

 • normální podmínky: 38,3 m/s nebo 137,9 km/h
 • extrémní podmínky: 50,7 m/s nebo 182,5 km/h

Zone III (odolnost proti sněhu)

 • normální přetížení: 55 daN / m2
 • extrémní přetížení: 90 daN / m2

Standardní rozměry (rozpetí) hal s kontrolovanou vlhkostí:

 • 8 m, 13 m, 16 m, 20 m, 24 m
 • dle požadavků
 • Standardní délka je vždy násobky 5m : např. hala s řízenou vlhkostí 13m x 20m

Haly jsou vyrobeny z ocelových pokovených dílu, které jsou spojeny šroubovými spoji a jsou na zemi ukotveny betonovými díly či vodní zátěží. Kovový skelet umožňuje haly vybavit jedním nebo dvěma širokými vstupními prostory.

Haly mají celkem čtyři druhy potahů – střešní potah, celní stěna, zadní stěna a podlahová plachta.

Standardní barva je NATO – zelená a pouštní písková.

 • Type A: Středoevropská NATO kamufláž
 • Type B: Pouštní NATO / OTAN kamufláž
 • Type C: OSN barva
 • Ostatní: dle požadavků

Haly jsou vybaveny 4 fluorescenčními body 2x36 Watts umístěnými uvnitř a standardním osvětlením - dvě linie po 4 světlech.

Moderní letištní nástupní můstky Aviramp

Aviramp je registrovaná značka Aviramp ®, Mezinárodní podaný patent PCT/GB2011/050514 GCC 17974/2011.

Revoluční nástupní můstek typu Aviramp ® byl vyvinut na základě zkušeností a ve spolupráci s odborníky z oblasti vybavení civilních letišt, pracovníky nízkonákladových aerolinií a v neposlední řadě i zkušeností osob s omezenou pohyblivostí při cestách letadlem. Jedním z nich je i Sir William Lawrence (ministr turistiky Velké Británie). On osobně také zahájil prezentaci nového nástupního můstku v areálu letiště Cosford.

Nástupní můstek Aviramp má mnoho výhod a mezi ně patří hlavně umožnění bezpečného nastupování i lidem se změněnou pohyblivostí včetně osob na vozíčku, starším lidem a matkám s malými dětmi.

Vyjádření NIPI bezbariérové prostředí, o.p.s. o použitelnosti nástupních můstků typu Aviramp® pro cestující s omezenou pohyblivostí.

Mezi hlavní výhody nového typu nástupního můstku patří:

 • příznivá cena, velmi nízké náklady na údržbu
 • redukce ztrátových časů při nastupování starších, zraněných či nepohyblivých osob nebo rodičů s dětmi
 • protiskluzová úprava
 • velmi snadná a levná údržba
 • možnost použití pro pre-boarding
 • možnost nákládání „catering baru“ bez nutnosti hydraulických nakládačů
 • rozměry můstku vyhovují všem typům letištních pojezdových drah
 • sklon nástupního můstku je pouze 7,5°


Moderní nástupní můstek Aviramp je nabízen a vyráběn ve čtyřech variantách:

 1. mezinárodní
  Výška nástupních dveří je mezi 2,6 m a 4,9 m. Jsou použitelné pro letadla velikostně odpovídající typům B 777, A 330/340. Schůdky jsou pohonou jednotkou.
 2. kontinentální
  Výška nástupních dveří je mezi 1,9 m a 3,4 m. Jsou použitelné pro letadla velikostně odpovídající typům B 737, A 320. Schůdky jsou pohonou jednotkou.
 3. regionální
  Výška nástupních dveří je mezi 1,5 m a 2,6 m. Jsou použitelné pro pro letadla velikostně odpovídající typu ERJ 145. Schůdky mohou být vybaveny pohonou jednotkou (případně solárním pohonem) nebo mohou být taženy ručně.
 4. vnitrostátní
  Výška nástupních dveří je mezi 1,0 m a 1,6 m. Jsou použitelné pro pro letadla velikostně odpovídající typu Q 400, Dash 8. Schůdky mohou být vybaveny pohonou jednotkou (případně solárním pohonem) nebo mohou být taženy ručně.


Nástupní můstek muže být případně doplněn o následující doplňky:

 • zastřešení
 • osvětlení
 • senzory
 • speciální rozšířenou platformu pro nosítka

Nástupní můstek Aviramp® Lite

Ručně ovládaný nástupní můstek pro všechny skupiny cestujících, včetně cestujících se špatnou pohyblivostí nebo na invalidním vozíku. Můstek se snadno ovládá při pohybu po letištní ploše a vysunování jeho jednotlivých částí je jednoduché. Je vyroben z kombinace lehkých hliníkových profilů a galvanizované oceli. Údržba můstku je nenáročná. Nástupní můstek může být tažen pomocí letištní techniky nebo snadno a jednoduše přisunut k letadlu ručně. Můstek je připraven k použití během jedné minuty, jeho obsluhu zvládne jedna osoba. Výška mustku je nastavitelná v závislosti na typu obsluhovaného letadla, neboť je vybaven hydraulicky stavitelnými nohami. Můstek je opatřen antikolizním nárazníkem, který brání poškození letadla při nastupování a vystupování cestujících. Rampu můstku tvoří protiskluzová podlaha, která je bezpečná za všech povětrnostních podmínek.

Nastavitelná výška můstku je 100–160 cm. Zvláště vhodný je pro letadla typu Q400 a SAAB.

Videoslužby pro veřejnost na letištích

Přeprava osob - letiště, nádraží, dopravní terminály

Z pohledu cestujícího je hlavní výhodou využití tohoto moderního komunikačního nástroje pocit osobního kontaktu s pracovníkem poskytovatele služby. Pracovník poskytovatele služby je z call centra k dispozici cestujícím okamžitě, v reálném čase a 24 hodin denně. Pracovník je schopen z jednoho místa (call centra) obsluhovat cestující na různých místech.

Policie

3D komunika?ní systém umožňuje občanům nahlásit přestupek či trestný čin nebo podat stížnost aniž by navštívili policejní služebnu. Policista z dispečinku-call centra může v reálném čase a na libovolnou vzdálenost osobně komunikovat s občanem. 3D systém umožňuje identifikovat osoby, ověřovat osobní doklady, sepisovat a podepisovat protokoly atd. Systém je možno propojit s tlumočením tak, aby v případě potřeby tlumočník simultánně tlumočil komunikaci s cizincem. Zavedením 3D komunikačních systémů dochází k výrazným úsporám osobních i materiálních nákladů a k vyšší efektivitě policejní práce.

Obchodní jednání

Jednání s partnery prostřednictvím video-konferencí se stává nepostradatelnou součástí komunikace v moderním podnikání. Služební cesty jsou drahé a náročné na čas. Právě čas ztracený nečinností při služební cestě je to, co služební cesty prodražuje. Nicméně bez osobního kontaktu s partnery se mnohdy nelze obejít. řešením je využití 3D komunikačních systémů, které nabízí možnost osobního setkání bez ztráty času a s nižšími náklady.

Marketing

3D komunikační systémy umožňují propagaci výrobku a jeho prodejní podporu. Trojrozměrné prezentace výrobku, videoklipy, reklamní spoty apod. mohou být přenášeny do obchodů, nákupních center, restaurací, do sportovních, nádražních či letištních hal a přitáhnout pozornost potenciálních zákazníků. 3D komunikační systém umožňuje zákazníkovi zvolit živý rozhovor s obchodním zástupcem či technickým specialistou, což je výhodou zejména při mezinárodních výstavách a veletrzích. Prezentující firma tak šetří čas i peníze, její osobní účast na veletrhu není nutná a přesto dává zákazníkovi možnost osobního kontaktu.

Vyrobeno v roce 2019 TDC. Všechna repliky práva vyhrazena.